Články

Kolekce Miss

Představení šperků z Kolekce Miss České republiky. Výtežek bude věnován na humanitární pomoc.

uvodka-stanek-kolekcemiss.jpg

V neděli 11. srpna skončil 8. ročník výstavy KŘEHKÁ KRÁSA 2019. Pořádající Svaz výrobců skla a bižuterie a jeho partnery potěšil zejména další nárůst návštěvnosti a pozitivní reakce ze strany vystavovatelů i návštěvníků. Velkým oživením byla účast finalistek soutěže Miss České republiky, které vystoupily v rámci doprovodného programu na letní scéně jabloneckého Eurocentra. Úspěch měly i nové kousky bižuterie s názvem Kolekce Miss České republiky, na jejíž tvorbě se podílelo šest šperkařských firem.

Spokojenost je s komerčními výsledky výstavy. Většina vystavovatelů hlásí rekordní prodeje a rostoucí zájem o luxusnější výrobky. V krásných plusových číslech je i prodej šperků z Kolekce Miss České republiky. Součástí výstavy byla i incomingová mise Ministerstva průmyslu a obchodu, které se zúčastnily delegace obchodníků z Kazachstánu a Jekatěrinburgu. V průběhu obchodních jednání byly dohodnuty konkrétní kroky k organizaci distribuční sítě v Kazachstánu a Sverdlovské oblasti Ruské federace. Na výstavě také proběhla celá řada jednání o prezentacích bižuterního průmyslu v Praze, na veletrhu Konventa Löbau 2020 a ve Wroclawi.

Šperky lze v budoucnu zakoupit v klenotnických řetězcích i na e-shopu. Výtěžek bude v plné výši věnován na charitativní účely. Organizátoři do budoucna plánují rozdělení šperků na určité charitativní projekty, kdy si zákazník bude moci zvolit, kam jeho peníze budou putovat.

Zdroj: Svaz výrobců skla a bižuterie, Miss České republiky
Foto: Ondřej Čapka, Robert Novotný, Karel Juda

Všechny články

Všechny články