Finalistky 2023

    Zajícová Veronika

  • Soutěžní číslo 7
  • Miss České republiky 2023

finalistka č. 7

7-vz.jpg

Veronika Zajícová je 19 letá sportovkyně. Kromě toho studuje střední průmyslovou školu automobilní v Krnově, obor autotronik. Také pracuje a to jako provozní pracovník v chráněné dílně. S tím souvisí i skutečnost, že je předsedkyní správní rady neziskové organizace "Proti bariérám z.ú." Tento ústav se zabývá zajištěním práce pro lidi s hendikepem.

Veronika je především sportovkyně. Je několikanásobnou mistryní České republiky v boxu, vicemistryní Evropy v boxu. Vyhrála na mistrovství České i slovenské republiky v MMA. Také je mistryní Evropy v MMA (striking). Dále je mistryní České republiky v disciplínách kickboxu a grapplingu. Kromě toho je mistryní Izraele v grapplingu.

Veronika trénuje denně. Své zkušenosti předává také dalším. Je známá tím, že trénuje i osoby s hendikepem.

V roce 2021 prodělala vážnou autonehodu, kdy ji na přechodu pro chodce srazil nepozorný řidič, když šla z tréninku. Měla prasklou lebku, krvácení do mozku, prasklý obratel a spoustu dalších zranění. Poté, co se vzbudila na operačním sále litovala nejvíce, že nemůže na trénink. Měla před mistrovstvím světa. Lékaři jí nedávali naději, že bude ještě sportovat. Ona však byla jiného názoru. Domu se sice vrátila na vozíku, ale začala pravidelně rehabilitovat. Podařilo se jí do ringu opět vrátit a opět zvítězit. Deset měsíců od úrazu, dokonce zvítězila na mistrovství Evropy v MMA ve strikingu. Všimli si toho jak pořadatelé Evropského šampionátu, kteří příběh Veroniky zveřejnili na svých stránkách.

Teprve před letošními prázdninami byly Veronice odstraněny z nohy hřeby a šrouby a tím už snad byla udělána tečka za tímto neštěstím a ona se tak může věnovat naplno sportu.

Veronika je velmi aktivní také v oblasti sociální práce. Je ambasadorkou projektu Počítače dětem. Navštěvuje děti v dětských domovech, kde se zajímají o její sportovní aktivity. 

Veronika má ráda zvířata, kterým se ve volném čase věnuje. Spolupracuje se stanicí mladých přírodovědců. 

V roce 2022 byla vyhlášena Moravskoslezským krajem sportovcem roku v kategorii počin roku. Dále byla několikrát vyhlášena sportovcem roku a v roce 2022 byla veřejným hlasováním zvolena osobností roku města Krnova.

Veronika nerada prohrává. A to je její hlavní pozitivní i negativní vlastností, která ji žene dopředu.

Do Miss České republiky se přihlásila, aby změnila budoucí úhel pohledu lidí na soutěž krásy. Od naopak očekává, že ji právě naopak pomůže na její cestě za sportem a za dalšími činnostmi, kterými se zabývá, a které dělá.

VÍCE
HLASUJ PRO TUTO DÍVKU