O soutěži

Miss České republiky je zábavná, společenská a obchodní platforma spojena s nejvýznamnějšími společenskými událostmi v Praze. Vyžadovaná vysoká úroveň chování, oblékání, respekt k jedinci a sluncem prohřáté léto jsou pro nás klíčovými nástroji k navození té správné atmosféry. Misí Miss České republiky je nadále prohlubovat své postavení klíčového článku zábavy, který spojí krásné dívky, módní značky, partnery, obchod a média. V druhém plánu misí Miss České republiky je propagace studia technických oborů mezi talentovanými studenty spojením se s atraktivními společenskými tématy. Výtěžek celé soutěže Miss České republiky putuje na Nadační fond IT People a podporu studentů v tomto oboru.

Původní soutěž Miss léta vznikla v roce 2013 jako nápad jedné dnes již zaniklé agentury pro podporu roadshow firem po vodních plochách „Summer adventures“. Po úpadku agentury v dalším roce soutěž Miss Léta převzala nezisková organizace IT People, která si dala za cíl pomocí této soutěže podpořit své úsilí získávat mladé lidi ke studiu technických oborů.

logomisscr-itpeople-missleta-clanekosoutezi.jpg

Od léta roku 2014 zároveň posílají Robert Novotný a Alexandra Belingerová dívky z Miss Léta i několika dalších tuzemských soutěží krásy do zahraničí na mezinárodní soutěže pod názvem Miss Czech republic, kdy české dívky dosáhly celou řadu mezinárodních úspěchů. Více informací o světových soutěžích naleznete zde.

1svetovamiss-iveta-missglobalcity.jpg

V srpnu 2017 podává Robert Novotný žádost o registraci ochranné známky a obchodního názvu Miss České republiky. V srpnu 2018 byla mimo jiné soudně potvrzena výhradní práva k názvům MISS ČESKÉ REPUBLIKY a také MISS CZECH REPUBLIC ve smyslu průmyslových práv. V září 2018 během finále Miss Léta byl slavnostně zahájen nultý ročník nové Miss České republiky. Během tohoto večera byly vyhlášeny první tří vítězky Miss České republiky pro rok 2018.Dne 28. října 2018 byla dovršena změna původní Miss Léta na Miss České republiky během slavností při příležitosti 100 let vzniku České republiky. 

miss-cr-clanekosoutezi.jpg

V roce 2019 s novým názvem byl zachován původní koncept soutěže. Organizátorem soutěže bude nadále nadační fond IT People, který soutěž bude provozovat na základě výhradních licenčních práv, která jsou poskytnuta od společnosti Miss České republiky s.r.o.

Novinkou v roce 2019 je oficiální zahájení mediální spolupráce s celostátním rádiem - Frekvence 1 a Evropou 2. Během celého roku budou posluchači informováni o průběhu soutěže i o zákulisních perličkách. Poslouchejte z auta, z domova, či z práce. Online také na www.frekvence1.cz.

lista-frekvence1-partner-osoutezilogo.jpg

 

V současné době kralujícími vítězkami pro rok 2019 jsou:
Nikola Kokyová (Kolín) - 1. místo
Sára Lyčková (Fulnek) - 2. místo a titul Miss Sympatie
Dominika Benáková (Hradec Králové) - 3. místo
Dominika Fousová (Nové Město nad Metují) - Miss Social Media

miss-cr-clanekosoutezi1.jpg

dress: Giani Galal
korunky: JSB Bijoux
makeup: Adéla Anděla Bursová
foto: Robert Novotný

 

Hlavní a významní partneři Miss České republiky:
loga-1rada-actual10032020.jpg