Šperk České republiky

Šperk České republiky

Šperk České republiky ukazuje kreativitu českých návrhářů a řemeslnou dovednost českých výrobců vycházející z tradic výroby české bižuterie. Vznikne v roce 2019 a do jeho přípravy se zapojí designéři bižuterie a šperků. Od samotného začátku se může do tvorby zapojit i  veřejnost. Výsledný model bude reprezentovat Českou republiku zejména na oficiálních zahraničních prezentacích

Od 20. března 2019 může veřejnost zasílat přes níže uvedený odkaz své podněty, jak tento Šperk má vypadat, co má symbolizovat, jaké části nebo materiály má obsahovat. Všechny tyto podněty veřejnosti následně zhodnotí odborná komise, která vybere ty nejlepší podněty. Ty budou inspirovat přední české designery při návrhu Šperku.

Po dokončení návrhu bude Šperk vyroben českými šperkaři a na podzim 2019 bude představen na finále Miss České republiky. Následně bude prezentován na zahraničních cestách jako vyvrcholení módní přehlídky, která podporuje prodej tradiční české bižuterie ve světě. Tyto módní přehlídky probíhají od roku 2018, na kterých šperky prezentují vítězky Miss České republiky ve spolupráci se Svazem výrobců skla a bižuterie, zastupitelskými úřady ČR a agenturou Czech Tourism.

Sběr podnětů byl uzavřen a shrnut
Více informací

Z historie

V srpnu 2017 byla podána žádost o registraci ochranné známky a obchodního názvu Miss České republiky, kdy výhradní licenci organizátor získal v létě 2018. V září 2018 během finále Miss Léta byly na nultém ročníku Miss České republiky zvoleny první tři vítězky pro rok 2018 - Iveta Maurerová, Tereza Bohuslavová a Kristýna Malířová.

Ve dnech 25.–28. října 2018 při příležitosti 100 let vzniku České republiky byla během slavností na Václavském náměstí dovršena změna původní oblíbené soutěže Miss Léta na Miss České republiky. Křtu prvního kalendáře Miss České republiky a oficiálního zahájení soutěže se zúčastnil i zpěvák Jason Derulo, světová celebrita první velikosti s 3 miliardami zhlédnutí svých písní na YouTube a 20 miliony fanoušků na sociálních sítích.

Od konce roku 2018 spolupracuje Miss České republiky se Svazem výrobců skla a bižuterie. Vítězky Miss České republiky v zahraničí prezentovaly za podpory agentury CzechTourism, zastupujících úřadů ČR a významných českých firem české umělce, designery a šperkaře. Se svojí přehlídkou navštívily Kazachstán, Německo, Rusko a Katar, kde byly přijaty i členy královské rodiny. V lednu 2019 byla na velkolepé přehlídce v Jablonci předvedena nová kolekce šperků a modelů pro rok 2019 za účasti ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové a dalších významných vládních představitelů a představitelů samospráv. Zde na návazné akci v Národním muzeu skla a bižuterie vznikla první idea Šperku České republiky.

Chci se více zapojit do projektu

Máte-li zájem o spolupráci na projektu, napište nám na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Uveďte název vaší společnosti, kontaktní osobu, e-mail, telefon a Váš návrh na spolupráci. Na každý email zareagujeme do sedmi dnů.

Podporují

Projekt Šperk České republiky 2019 podporují: