Ve 21:00h v klubu Duplex na Václavském náměstí oficiálně začal program finálového večera Miss Léta. Programem provázeli moderátoři Martin Jirman a Jiří Jakima (Stand-up Factory). První představení finalistek proběhlo v outfitech Bílé armády, dívky zatančily tanec nacvičený s choreografkou a profesionální tanečnicí, Natálií Stejskalovou, které můžete znát z tanečních doprovodů Tvoje tvář má známý hlas.

 

  
Foto: Pavel Hrton    Foto: Zbyněk Maděryč    Zdroj: Facebook Natálie Stejskalové

Finalistky soutěžily celkem ve třech disciplínách. Módní přehlídka nové kolekce módní návrhářky Gianni di Leo, promenáda v plavkách a rozhovory s moderátory. Každá dívka obdržela dvě otázky, kdy jednu otázku věděla dopředu a mohla si odpověď připravit, a druhá otázka byla dívce položena až na podiu. „Reakce některých finalistek byly opravdu překvapivé a myslím si, že to byl pro porotu jeden z klíčových momentů, kdy rozhodovali o svých favoritkách a rozdělovali body,“ dodala k rozhovorům organizátorka soutěže Miss Léta, Alexandra Belingerová.

 11 Finále Miss Léta 2018 bude moderovat moderátorská dvojice Stand up 
Foto: Zbyněk Maděry    Foto: Karel Juda    Foto: Karel Juda

Poslední částí programu byla módní přehlídka přední české módní návrhářky Debbie Brown. Mladá a úspěšná Debbie oblékla děvčata do luxusních rób a za doprovodu písně Píšem si svůj sen od Pavla Callty se finalistky naposledy představily všem divákům. Svůj sen stát se Miss Léta si ale mohlo splnit jen pět dívek.

 
Foto: Karel Juda

První titul, který se vyhlašoval, byl Miss Léta Social Media 2018. Vítězkou se stala devatenáctiletá Daniela Bauer z Bíliny (soutěžící číslo 9), která získala nejvyšší počet bodů za svou aktivitu na svých sociálních sítích. O držitelce titulu Miss Léta Sympatie 2018 rozhodovala veřejnost. Při vstupu do klubu Duplex každý z hostů obdržel hlasovací lístek. Největší popularitu si u hostů získala teprve osmnáctiletá Ivana Khymchuk z Turnova – původem z Ukrajiny (soutěžící číslo 6).

   
Foto: Karel Juda

V porotě usedli významní partneři jako Alessandro Pasquale (majitel Karlovarských minerálních vod), obchodní ředitel ČEZ ESCO, Michal Židek, česká módní návrhářka Debbie Brown a venezuelská módní návrhářka Gianni di Leo, Jiří Morštadt (majitel Czech Fashion Week a Fashion Models), MUDr. Ivana Němečková z Aurum Clinic, Andrea Cupáková za Max Eli Czech, Ondřej Štěpánek za Webový Integrátor, Pavel Brož za Exkluzivní vizitky. Porotu doplnily i předchozí vítězky Miss Léta – Angelika Kostyshynová (Miss Léta 2017) a Tereza Bohuslavová (Miss Léta 2016). Vítězkou letošního ročníku Miss Léta se stala Dominika Vinšová z Prahy (soutěžící číslo 5).

 
Vítězku korunuje Miss Léta 2017 Angelika Kostyshynová a šerpuje majitel Karlovarských minerálních vod Alessandro Pasquale
Foto: Karel Juda


Hlavní cena pro vítězku – roční pronájem automobilu od společnost Ford Carent Praha
Foto: Karel Juda


Vítězka Miss Léta 2018 – Dominika Vinšová a vítězka nultého ročníku Miss České republiky 2018 – Iveta Maurerová
Autor fotografií: Karel Juda

Druhé místo obsadila jednadvacetiletá Kateřina Lišková z Brna (soutěžící číslo 2) a třetí místo získala devatenáctiletá Nina Sattlerová z Vtelna u Mostu (soutěžící číslo 11). V porotě usedli významní partneři jako Alessandro Pasquale (majitel Karlovarských minerálních vod), obchodní ředitel ČEZ ESCO, Michal Židek, Jiří Morštadt (majitel Czech Fashion Week a Fashion Models).

 
Foto: Karel Juda


Zleva: Ivana Khymchuk, Kateřina Lišková, Robert Novotný (ředitel soutěže), Dominika Vinšová, Nina Sattlerová, Daniela Bauer.
Foto: Zbyněk Maděryč

Vítězky obdržely řadu cen od partnerů soutěže: Body Wraps, Olympus, Aurum Clinic, Lamax Electronics, Brazil Keratin, JSB Bijoux. Oficiální předávání cen a focení proběhne v následujících dnech a týdnech. Hlavní cenou v této soutěži je postup na světovou Miss a roční pronájem automobilu Ford Ecosport od Carent Praha. Oficiální předání klíčků proběhne přímo na showroomu společnosti.


Foto: Karel Juda

NADAČNÍ FOND IT PEOPLE - POŘADATEL SOUTĚŽE

Velké poděkování patří klubu Duplex, který se rozhodl výtěžek ze vstupného na finále věnovat na aktivity nadačního fondu IT People – konkrétně na podporu studia mladých nadaných žáků a studentů v technických oborech (především informační technologie).