V srpnu 2018 bylo soudně definitivně potvrzeno oprávnění užívat název "Miss České republiky", kdy v současnosti jsme jediným držitelem ochrany k názvu Miss České republiky z pohledu průmyslových práv. V září 2018 byly v nultém ročníku Miss České republiky vybrány první tři vítězky Miss České republiky pro rok 2018. V soutěži zvítězila a Miss České republiky pro rok 2018 se stala Iveta Maurerová, druhá se umístila Tereza Bohuslavová a třetí Kristýna Malířová.

miss memi nazev 4

Foto: Michal Zima

Večer 25. října 2018 slavnostně startují na Václavském náměstí křtem kalendáře Miss České republiky čtyřdenní oslavy k vzniku nové Miss České republiky. Ty jsou zakončeny 28. října 2018 oficiálním spuštěním plnohodnotné soutěže Miss České republiky ročníku 2019 a zahájením registrace dívek do této soutěže.

Miss České republiky přebírá úspěšný koncept soutěže Miss Léta, která od roku 2016 je novináři hodnocena jako jedna ze tří nejvýznamnějších soutěží krásy v České republice. Pořadatelem soutěže Miss České republiky 2019 bude Nadační fond IT people, který soutěž bude provozovat na základě získaných výhradních licenčních práv. Organizaci soutěže povede Alexandra Belingerová a ředitelem soutěže bude Robert Novotný.

miss memi nazev 1

Foto: Michal Zima

Vybrané finalistky soutěže tradičně poletí reprezentovat ČR na světové soutěže, vítězka získá automobil a všechny finalistky spoustu krásných a hodnotných cen. Miss ČR oblékne své finalistky do tradičního bílého oblečení. "Bílá armáda" – přezdívku, kterou si samy dívky daly, zdůrazní naše sdílené hodnoty, kterými jsou týmový duch a touha společně se bavit a společně dosáhnout úspěchu.

miss memi nazev 2

Foto: Robert Novotný

Soutěž Miss Léta tím ale nekončí. Pokračuje dále a v roce 2019 proběhne vyhlášení titulů Miss Léta (1. až 3. místo). Porota vybere dívky z finalistek Miss České republiky.

miss memi nazev 3

Foto: Michal Zima